WORKSHOP 30 LET – VÝZVA

Divadlo Continuo pořádá ve spolupráci s DAMU třídenní workshop v prostorách Divadelní fakulty AMU v Praze od 19. do 21. září 2022. Workshop je součástí festivalu 30 let Divadla Continuo, který se bude konat od 19. do 24. 9. na několika pražských divadelních scénách.

INFORMACE O PROJEKTU

Během workshopu se účastníci seznámí se způsobem práce souboru. Fyzický trénink, práce s materiály (např. papírem a hlínou), animace objektů a materiálů budou impulsy k zahájení výzkumu kolem těla a jeho výrazových možností. Účastníci si vyzkouší fyzický trénink, který je jádrem pohybového výzkumu Continua. Cílem tréninku je posílit citlivost těla, propriopercepci a vnímání prostředí a dosáhnout citlivé a vysoce expresivní tělesnosti. Fyzický trénink je obohacen o práci s různými materiály, což performerovi umožňuje rozšířit svou citlivost a vnímavost, nalézt nové a nečekané kvality pohybu a „otřást“ svým vnitřním světem, díky nepředvídatelným nabídkám materiálu.

Cílem workshopu je podnítit autentický a obohacující vztah mezi tělem, pohybem, materiálem a prostorem a přiblížit mnohostranné možnosti kombinace a vzájemného působení těchto jevištních prvků.

PROFIL ÚČASTNÍKA

Workshop je určen pro herce, performery, tanečníky, výtvarníky a hudebníky, ať už s předchozí divadelní zkušeností, nebo bez ní. Prvotní je zájem, energie a vytrvalost, ochota pracovat a sdílet umělecké vize ve skupině, touha objevovat nové tvůrčí možnosti, experimentovat, nabízet, zkoušet a učit se.

CENA WORKSHOPU
1 000 Kč pro studenty DAMU
1 800 Kč pro ostatní účastníky

TERMÍN
pondělí 19.9.2022 až středa 21.9.2022
vždy 9:30-14:00

MÍSTO
KALD DAMU, Karlova 26, Praha 1

PŘIHLÁŠKA

Výběr účastníků projektu proběhne na základě přihlášky, CV, motivačního dopisu (v angličtině)

Přihlášku, životopis, motivační dopis (všechny materiály v angličtině) a odkazy na další dokumentaci o vaší práci (není povinné) zašlete na adresu petr@continuo.cz
Přihlášku naleznete zde

UZÁVĚRKA PODÁNÍ PŘIHLÁŠEK
30.6.2022

V případě jakýchkoli problémů s vyplněním či odesláním přihlášky nás kontaktujte emailem: petr@continuo.cz


Workshop povedou členové skupiny Divadla Continuo:

Pavel Štourač

režisér, scénograf, zakladatel a umělecký vedoucí Divadla Continuo a pedagog

Promoval v roce 1993 na Divadelní fakultě Akademie múzických umění DAMU v Praze, kde studoval scénografii na katedře scénografie pod vedením prof. Alberta Pražáka, autorské divadlo u prof. Ivana Vyskočila a divadelní antropologii pod vedením doktorky Jany Pilátové. V roce 2012 dokončil doktorandské studium na katedře teorie a praxe Divadelní fakulty Akademie múzických umění DAMU v Praze.
Během studia absolvoval stáže v zahraničních divadlech Odin Teatret, Dánsko (1989) a Děrevo, Rusko (1990).
V roce 1992 založil se svou manželkou Helenou nezávislou divadelní skupinu Divadlo Continuo.
Je autorem a režisérem více než 60 divadelních inscenací a více než 25 site-specific projektů. Na všech těchto projektech se podílel také jako autor a do roku 2003 rovněž jako herec. Od tohoto roku se plně věnuje režii, scénografii a pedagogice.
Jeho divadelní činnost jako režiséra je poměrně široká. Od inscenací loutkového divadla přes projekty fyzického a tanečního divadla, pouličního divadla nebo nového cirkusu až po divadelní site-specific projekty v nedivadelních prostorech, jako jsou staré továrny, opuštěné průmyslové budovy, historické objekty, otevřená krajina nebo vlak.
Od roku 2005 pravidelně vyučuje na univerzitách a divadelních školách v Evropě (ČR, Německo, Slovensko, Švýcarsko, Polsko).
Od roku 2010 je členem pedagogického sboru Accademia Teatro Dimitri ve Švýcarském Versciu, kde se věnuje výuce v rámci magisterského programu fyzického divadla.
Od roku 2021 vede katedru figurativního divadla magisterského programu na Accademia Teatro Dimitri ve švýcarském Versciu.
Pod jeho vedením soubor Divadla Continuo spolupracuje s několika významnými vysokými divadelními školami, např. Accademia dell’Arte z Arezza v Itálii nebo Rose Bruford College z Londýna.
Jeho tvůrčí práce byla oceněna na mnoha divadelních festivalech v České republice i v zahraničí.

 

Mgr. Kateřina Šobáňová

Kateřina Šobáňová se narodila v roce 1975. Po maturitě na gymnáziu ve Zlíně vystudovala Pedagogickou fakultu na Masarykově univerzitě v Brně (učitelství pro 1. stupeň ZŠ se zaměřením na literaturu a dramatickou výuku). Poté absolvovala Divadelní fakultu na Akademii múzických umění v Praze ( katedra výchovné dramatiky).
Od roku 2008 je členkou nezávislé mezinárodní divadelní skupiny Divadlo Continuo, která má více jak dvacet pět let své zázemí na Švestkovém Dvoře v obci Malovice v jižních Čechách.
Během svého působení v Divadle Continuo se podílela na vzniku asi dvaceti představení.
Své dlouholeté zkušenosti získané při práci s tělem, pohybem, materiálem, loutkou, hlasem, zvukem, živou hudbou a jejich vzájemné přesahy kromě hraní a režie využívá i v pedagogické činnosti. Jako lektorka již řadu let vede workshopy pro děti, studenty a dospělé v České republice i zahraničí. Od roku 2020 je také programovou ředitelkou uměleckého, pedagogického a kulturního centra Švestkový Dvůr.

Sean Henderson (USA/CH)

Sean získal magisterský titul v oboru fyzického divadla v italském Accademia dell’Arte, kde studoval pod vedením různých uměleckých souborů včetně cirkusové školy FLIC v Turíně, zakládajících členů divadla Roy Hart a Familie Flöz. Sean spolupracuje s Divadlem Continuo od roku 2017. V současné době žije a pracuje v uměleckém, pedagogickém a kulturním centru Švestkový Dvůr v jižních Čechách, kde vystupuje v nových i stávajících představeních Divadla Continuo. Mezi jeho předchozí práce patří How Things Go s německou společností von B bis Z a Suitcase Boarders s českým kolektivem tYhle. Díky své sportovní i divadelní minulosti se Sean snaží zkoumat průsečíky různých pohybových oblastí jako cestu a vstupní bod do světa pohybového divadla, které kombinuje adaptivní a reaktivní povahu sportu s hravostí a otevřeností autorského divadla.