AGORA

Nákladové depo, vlakové nádraží České Budějovice,  28. 7. – 4. 8. 2022, 21:00

MEZINÁRODNÍ DIVADELNÍ SITE SPECIFIC PROJEKT

Od 4. července letošního roku připravuje tvůrčí tým Divadla Continuo již 26. letní site – specific projekt, tentokrát s názvem AGORA. Inscenaci, která v rámci projektu vznikne, veřejně uvede od 28. července do 4. srpna v prostoru nevyužívaného nákladového depa vlakového nádraží v Českých Budějovicích.O PROJEKTU


Site – specific projektem AGORA se tvůrčí tým Divadla Continuo vrací k historicko-politické linii své dramaturgické koncepce, kterou rozvíjelo v řadě repertoárových inscenacích (Poledne, 2018, Sousedi, 2012) i site  -specific projektech (V břiše velryby, 2019, “8”, 2018, Zapomenuto v polích, 2015, či Jizvy v kameni, 2010).

V letošním projektu se tvůrci zaměřují na současnou podobu nejrůznějších společenských a politických fenoménů současné společnosti. Ve spolupráci s politology, filozofy, antropology, novináři a vědci z dalších oborů zpracovali v rámci výzkumné části projektu několik fenoménů současného života naší společnosti a ty pak transformovali do formátu divadelně-filozoficko-politické agory po vzoru starověkých míst, kde se odehrávala veřejná diskuze.
Na přípravě projektu se kromě jiných podíleli:

prof. Thomas Metzinger, německý filozof zabývající se studiem lidského vědomí a univerzitní pedagog
prof. MUDr. Jiří Horáček, Ph.D., český psychiatr a neurovědec zabývající se výzkumem mozku a mechanismem účinku antipsychotik a psychadelík
prof. Mgr. art. Anna Gromanová, PhD., slovenská divadelnice a pedagogička na univerzitě SUPSI ve Švýcarsku
JUDr. Jiří Pehe, český politolog a pedagog
RNDr, Radim Tolasz, Ph.D., český klimatolog, meteorolog z Českého hydrometerologického ústavu
Hedvika Kadlecová, Ph.D., česká částicová fyzička z Akademie věd ČR
PhDr. Jan Urban, český novinář, pedagog a spisovatel
Tomáš Mikolov, český vědec v oboru umělé inteligence a odborník na oblast strojových překladačů

Peter Sutóris, Ph.D., slovenský výzkumník v oblasti rozvojových studií, kulturní antropologie a vzdělávání působící na Univerzitě v Yorku ve Velké Británii

Projekt AGORA se uskuteční v prostoru nevyužívaného nákladového depa vlakového nádraží v Českých Budějovicích a jak již bývá v site – specific projektech Divadla Continuo zvykem, mohou se diváci i tentokrát těšit na překvapivé a originální přetvoření původního utilitárního prostoru na netradiční místo pro divadelní událost. 

120 metrů dlouhý perón s nevyužívanou budovou nákladového depa se stane jevištěm inscenace, v níž se budou mísit filozofické, sociologické, vědecké a politologické příspěvky se zprostředkovanými vstupy diváků, připravenými divadelními situacemi a výtvarnými obrazy v režii Pavla Štourače, uměleckého vedoucího souboru. Scénografii pak vytvoří kmenová výtvarnice Helena Štouračová ve spolupráci s Pavlem Štouračem. Inscenaci bude doprovázet živá muzika, kterou v letošním roce vytvoří duo mladých hudebnic z Brna, Jana Vondrů – zpěv a Žaneta  Vítová – akordeon. Toto duo doplní Jakub Štourač, jež obohatí zvuk výsledné inscenace o elektro-akustické kompozice dotvářející specifický sound-design projektu Agora.

Inscenace AGORA vznikne na základě intenzivní spolupráce členů souboru Divadla Continuo a téměř dvou desítek přizvaných mladých umělců (performerů, muzikantů, výtvarníků) z celé Evropy.

Projekt je prvním z řady v rámci dlouhodobé koprodukční spolupráce se dvěma dalšími výraznými českými nezávislými kulturními a divadelními centry, prostorem Industra v Brně a centrem Moving Station v Plzni. V rámci této spolupráce chtějí všechny tři instituce společně rozvíjet nové možnosti divadelní komunikace s divákem na pozadí studia a výzkumu nejrůznějších společenských a politických fenoménů současné české společnosti.


Realizační tým projektu:

Koncept a režie: Pavel Štourač
Scénografie: Helena Štouračová, Pavel Štourač
Hudba: Jana Vondrů, Žaneta Vítová, Jakub Štourač
Dramaturgie: Marek Turošík
Produkce: Anna Davis, Petr Hromek
PR a média: Zuzana Bednarčiková
Sociální sítě: Julia Pecková

Tvůrčí tým: Pavel Štourač, Helena Štouračová, Kateřina Šobáňová, Sean Henderson, Ludmila Ješutová, Ivan Vanko, Diana Khwaja, Barbora Ješutová a téměř 2 desítky mladých performerů z celé Evropy

Projekt vzniká ve spolupráci s: České dráhy, a.s. a ČD Cargo České BudějoviceVSTUPENKY


ONLINE PŘEDPRODEJ – GoOut

CENY VSTUPENEK – ONLINE PŘEDPRODEJ
Základní vstupné – 350,-
snížené vstupné – 250,-    (děti 10+, studenti, důchodci, ZTP)

VSTUPNÉ NA MÍSTĚ (1 hodinu před začátkem představení)
Základní vstupné – 400,-
snížené vstupné – 290,-   (děti 10+, studenti, důchodci, ZTP)

PRAKTICKÉ INFO


KONTAKT

Představení se koná ve venkovní prostorách a trvá přibližně 2 hodiny

ZAČÁTEK: 21.00

MÍSTO PROJEKTU:
Nákladové depo, vlakové nádraží České Budějovice (48.9711072N, 14.4894472E)

Upozornění:
Prosíme o zvážení návštěvy představení s malými dětmi, inscenace je vhodná pro děti od 12 let.

V případě nepřízně počasí:
– Představení se předem neruší ani v případě nepříznivé předpovědi. O zrušení představení se rozhoduje v době plánovaného začátku.
– Pokud prší v době začátku představení, Divadlo Continuo si vyhrazuje právo posunout začátek představení
– Představení může začít i probíhat za nepříznivého počasí, pokud to neohrozí zdraví vystupujících, stejně jako zdraví a bezpečnost návštěvníků
– Pokud je představení zrušeno do 30 minut po začátku představení, vzniká nárok na vrácení vstupného
– Pokud je představení zrušeno po více než 30 minutách, nárok na vrácení vstupného nevzniká.

Doporučení: Představení se koná po setmění, doporučujeme teplé oblečení a pevnou obuv. Během představení není možné používat deštníky, které dalším omezují viditelnost, prosím vybavte se pláštěnkami.
Během představení je zakázáno používat fotoaparáty, kamery a mobilní telefony či jakkoli jinak pořizovat audiovizuální záznamy. Je zakázáno používat vlastní světelné zdroje (baterky, čelovky, svítilny v mobilních telefonech atd …).

Své domácí mazlíčky prosíme nechte doma.
Děkujeme vám za respektování pravidel.

V případě dotazů nás prosím kontaktujte na tel. čísle: 776 146 768

UBYTOVÁNÍ: V Českých Budějovicích najdete množství ubytovacích kapacit – hotely, penziony či kempy.

PARKOVÁNÍ: Parkování přímo v areálu není možné. Ve městě jsou různé parkovací možnosti, v bezprostřední blízkosti je kryté parkování v Mercury Centru za 20 kč/hod.NAPIŠTE NÁM

Anna Davis
Tel: +420 776 146 768‬
Email: anna@continuo.cz
MÉDIA


Kontakt: Zuzana Bednarčiková
zuzana.bednarcikova@gmail.com
tel: 777 790 709

PARTNEŘI