ZAPOMENUTO V POLÍCH

Od 20. do 23.8. 2015 vždy od 20.30 hodin v okolní krajině statku Švestkový Dvůr v Malovicích.

Soubor Divadla Continuo se spolu s dalšími 13 performery z 9 různých zemí (ČR, Slovensko, Polsko, Německo, Rakousko, Velká Británie, Itálie, Izrael, Finsko) vrací k tématům z příběhů získaných během tříletého výzkumu orální historie v okolí vesnice Malovice, kde sídlí divadlo. Příběhy pamětníků posledních 80 let naší historie se již staly výchozím materiálem pro site specific Jizvy v kameni (2010) a následně pro inscenaci Sousedi (2012).

Ačkoli by se dalo říci, že tyto příběhy jsou již historií a současná společnost žije jinými tématy, mají členové divadla za to, že řada událostí z této doby ovlivňuje podobu současné české společnosti. Frustrace z ukončené mobilizace z roku 1938 a následné okupace, agresivita a pomstychtivost při násilném poválečném odsunu německého obyvatelstva, podcenění komunistické moci v poválečném Československu, kolaborace s okupačními silami, ať nacistickými či sovětskými a řada dalších selhání jsou v české společnosti stále latentně živá a nevyřešená.

Vstupenky na představení v předprodeji na: www.goout.cz

Vstupné: Základní 230,- / snížené vstupné 160,- (děti nad 12 let, studenti, důchodci, ZTP), děti do 12 let zdarma

Praktické informace:

Adresa: Švestkový Dvůr, Malovice 35, GPS: Loc: 49°5’39.327″N, 14°13’27.547″E

Ubytování: Pro zájemce nabízíme nocleh ve vlastním stanu na louce a snídani další den za poplatek 150,-/osoba. Zájemci se mohou nahlásit do 18.8. 2015 na zuzana@continuo.cz, platba v hotovosti v Malovicích.

Švestkový Dvůr je otevřen veřejnosti každý den konání představení od 18 hodin.PODĚKOVÁNÍ

Představení Zapomenuto v polích vzniká v rámci projektu Open Doors za podpory:

visegrad_fund_logo_web_blue_400

Mezinárodního visegradského fondu, Ministerstva kultury České republiky, Jihočeského kraje a Státního fondu kultury České republiky.