8

Mezinárodní divadelní projekt
8. – 15.8. 2018 / 21:00
MALOVICE (louka u Švestkového Dvora)

8 večerů, 8 režisérů a 8 pohledů na události 20. století, zaznamenané v rozhlasových nahrávkách, v divadelním zpracování mladých evropských tvůrců.

Tvůrčí tým:

Umělecké vedení a režijní supervize: Pavel Štourač
Umělecká supervize: Kateřina Šobáňová
Dramaturgie: Marek Turošík
Režiséři: Sara Bocchini
(Divadlo Continuo), Felix Baumann (Divadlo Continuo), Angela Monaco (LISPA Berlin, DE), Marek Slováček (Janáčkova akademie múzických umění, Brno),
Otto Kauppinen (Janáčkova akademie múzických umění, Brno), Lenka Řezníčková (Janáčkova akademie múzických umění, Brno),
Aga Błaszczak (The National Academy of Theatre Arts, Krakov, PL) Lukas Ubach (Institut del Teatre de Barcelona, ESP)
Scénografie: Helena Štouračová

Hudba: Veronika Linhartová a Matěj Vejdělek
Technologie: Martin Janda

Světelný design: Jan Hugo Hejzlar
Zvuk: Robert Hnát
Technická produkce: Jiří Šmirk
Produkce: ART Prometheus, z.s, Kristýna Řepová, Miriam Čandíková, Markéta Krejčová

Účinkují:

Pilou Barge (FR), Felix Baumann (DE), Sara Bocchini (IT), Nicolas Célestin Bregovic (FR), Aline Comignaghi (FR), Jessica Dawkins (GB), Kelsa Dine (USA), Jindřiška Dudziaková (ČR), Sean Henderson (USA), Otto Kauppinen (ČR), Izydor Łobacz (PL), Angela Monaco (IT), Daniel Navrátil (ČR), Elen Pecenová (ČR), Paola Pilnik (PT), Dunja Rakic (SRB), Lenka Řezníčková (ČR), Marek Slováček (ČR), Prokop Štěpánek (ČR), Jakub Štourač (ČR), Matěj Vejdělek (ČR), Marika Volfová (ČR)

DÁLE SPOLUPRACOVALI:

Lukáš Jíra, Martin Hamouz, Filip Krygl, Julie Crantelle, Adam Poštolka, Anežka Malčíková, Helena Puhačová, Charles Nomwende Tiendrebeogo, Viliam Fedorko, Hilda Uusitalo.O PROJEKTU

Od roku 1997 pořádá Divadlo Continuo pravidelný letní projekt – tvůrčí setkání divadelníků různých profesí, přístupů a národností, Během čtyř týdnů, kdy spolu účastníci projektu pracují v prostorách bývalé zemědělské usedlosti Švestkový Dvůr, sídle Divadla Continuo v jihočeských Malovicích, vznikne jedinečné divadelní představení, které je pak představeno veřejnosti v některém z nedivadelních prostorů v blízkém či vzdálenějším okolí Švestkového Dvora. Po loňském Kratochvílení se Divadlo Continuo vrací do bezprostřední blízkosti Švestkového Dvora, kde sídlí.

Letos se členové tvůrčího týmu Continua rozhodli začít měnit celkový koncept projektu. Oproti inscenaci vytvořené jedním režisérem či režijní dvojicí se na vzniku letošního projektu bude podílet osm mladých režisérů z několika zemí. V jejich režii vznikne osm krátkých inscenací, vzájemně propojených v netradiční divadelní kompozici, kdy některé inscenace budou probíhat paralelně, některé na sebe budou navazovat či se překrývat, jiné opakovat. Zejména tento přístup je novým postupem v divadelní kompozici, kdy divák bude ještě více než doposud aktivním účastníkem děje, bude mít možnost hledat si divadelní akci, kterou bude chtít vidět i to, odkud ji bude sledovat. Pavel Štourač, který byl autorem či spoluautorem všech dosavadních projektů přijal v tomto změněném konceptu roli uměleckého vedoucího a režijního supervizora projektu


Téma letošního projektu s jednoduchým názvem „8“ jsou události 20. století, které se odehrály v letopočtech s osmičkou na konci a jsou jakoukoliv formou zaznamenané na rozhlasových či jiných nahrávkách. Právě audio nahrávky jsou výchozím materiálem pro práci všech režisérů, kteří si jednotlivé události vybrali. Co se týče divadelního jazyka, můžeme se těšit na pestrou mozaiku či směs rozmanitých divadelních přístupů jednotlivých tvůrců. Výsledná inscenace tak bude spojovat fyzické, výtvarné či loutkové divadlo, performance art, tanec i vizuální instalaci.

Na rozdíl od předchozích let, kdy letní projekt měl většinou formu site-specific, a divadelní inscenace se odehrávala ve vybraném nedivadelním prostředí, vzniká po letošní ročník unikátní divadelní prostor, který umožní naplnění nového náročného konceptu. Stavba ve tvaru osmihranu připomíná bludiště, cirkus či starý kolotoč. Vzniká v těsné blízkosti Švestkového a bude v sobě ukrývat několik typů divadelních prostředí. Divákům tak nabídne rozmanité možnosti při sledování divadelní akce a to v různých pohledech a perspektivě.

Premiéra inscenace se bude konat 8.8. 2018 od 21 hodin. Představení se konají až do 15.8.2018
VSTUPENKY


ONLINE PŘEDPRODEJ – GoOut

CENY VSTUPENEK ONLINE PŘEDPRODEJ
Základní vstupné – 260,-
snížené vstupné – 190,-    (děti 10+, studenti, důchodci, ZTP) Děti do 10 let zdarma.

VSTUPNÉ NA MÍSTĚ (hodinu před začátkem představení)
Základní vstupné – 290,-
snížené vstupné – 220,-   (děti 10+, studenti, důchodci, ZTP) Děti do 10 let zdarma

PRAKTICKÉ INFO


KONTAKT

MÍSTO PROJEKTU: Švestkový Dvůr Malovice MAPA

Představení trvá přibližně 1,5 hodiny a koná se v otevřeném prostoru v bezprostřední blízkosti Švestkového Dvora.

Nepříznivé počasí:
– Představení se předem neruší ani v případě nepříznivé předpovědi. O zrušení představení se rozhoduje v době plánovaného začátku.
– Pokud prší v době začátku představení, Divadlo Continuo si vyhrazuje právo posunout začátek představení
– Představení může začít i probíhat za nepříznivého počasí, pokud to neohrozí zdraví vystupujících.
– Pokud je představení zrušeno do 30 minut po začátku představení, vzniká nárok na vrácení vstupného
– Pokud je představení zrušeno po více než 30 minutách, nárok na vrácení vstupného nevzniká.

Doporučení: Představení se koná po setmění, doporučujeme teplé oblečení a pevnou obuv. Během představení není možné používat deštníky, které dalším omezují viditelnost, prosím vybavte se pláštěnkami.
Během představení je zakázán používat fotoaparáty, kamery a mobilní telefony či jakkoli jinak pořizovat audiovizuální záznamy. Je zakázáno používat vlastní světelné zdroje (baterky, čelovky, svítilny v mobilních telefonech atd …). 

Své domácí mazlíčky prosíme nechte doma.

Děkujeme vám za respektování pravidel.

UBYTOVÁNÍ: V okolí Malovic najdete množství ubytovacích kapacit – hotely, penziony či kempy. Zde nabízíme přehled ubytování v okolí:
http://www.novahospoda.cz/
http://www.hotelrychta.com/
http://www.penzionblata.cz/
http://www.penziondvur.cz/
http://staremesto133.webnode.cz/
http://www.autocamp-podrouzek.cz/
https://plus.google.com/106789172287118606760/about?hl=cs

Po představení je možné přespat v Malovicích v blízkosti Švestkového Dvora ve vlastním stanu na louce. Prosíme o nahlášení předem na: svestkovydvur@continuo.cz Kapacita je omezená.

PARKOVÁNÍ

Parkování je možné na blízké navsi obce Malovice.NAPIŠTE NÁM

Zuzana Bednarčiková
Tel: +420 777 790 709
Email: zuzana.bednarcikova@gmail.cz
PODĚKOVÁNÍ

Aktuální projekty, které budeme realizovat v nejbližší době:

PROMISSED LANDS – METROPOLIS – o projektu