ZPRÁVY – ARCHÍV

MEZINÁRODNÍ LETNÍ SITE-SPECIFIC PROJEKT 2022 – VÝZVA ÚČASTNÍKŮM

18.3.2022

Od 4. července do 7. srpna 2022 pořádá Divadlo Continuo v Malovicích a Českých Budějovicích mezinárodní divadelní site-specific projekt s názvem Agora.

K účasti na projektu zveme herce, performery, tanečníky, výtvarníky a muzikanty, kteří mají divadelní, taneční či pohybové, výtvarné a hudební zkušenosti (studium umělecké školy, praxe ve skupině, autorská tvorba).

Více informací naleznete zde

NABÍDKA POMOCI UMĚLCŮM Z UKRAJINY, BĚLORUSKA A RUSKA

2.3.2022

Přidáváme se k výzvě kulturních sdružení a organizací Nová síť, Asociace nezávislých divadel a Asociaci profesionálních divadel a nabízíme spolupráci a pomoc umělcům a pracovníkům v kultuře, kteří budou muset odejít před válkou z Ukrajiny nebo kvůli nesouhlasu s politikou prezidentů Putina z Ruska a Lukašenka z Běloruska.

Nabídka pomoci umělcům, kteří opustí Ukrajinu, Rusko a Bělorusko 

Umělecké, pedagogické a komunitní centrum Švestkový Dvůr nabízí okamžitou pomoc umělcům, kteří museli či budou muset odejít před válkou z Ukrajiny nebo kvůli nesouhlasu s politikou prezidentů Putina z Ruska a Lukašenka z Běloruska.

Skupině umělců (přibližně 6 osob) nebo jednotlivcům s rodinou, kteří ztratili možnost pokračovat v umělecké tvorbě ve své vlastní zemi a hledají zázemí pro své projekty nebo místo k přípravě a plánování dalších aktivit v osobním i uměleckém životě, nabízíme po dobu 3-4 týdnů (s možností prodloužení) ubytování, stravu a také pracovní prostory zcela zdarma.

Kontakt: Kateřina Šobáňová, katerina@continuo.cz, tel.: +420 777 790 711

celý text a další informace zde

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ DIVADLO CONTINUO A ŠVESTKOVÝ DVŮR 2022

14.2.2022

Divadlo Continuo a kulturní centrum Švestkový Dvůr hledají posily do produkčního týmu. Díky rostoucímu počtu aktivit obou organizací nabízíme tyto pracovní pozice:

TOUR MANAGER (Divadlo Continuo)
PRODUKČNÍ (Švestkový Dvůr)

Více informací zde.

I LETOŠNÍ VÁNOČNÍ ŠVESTKOVÝ DVŮR POUZE ONLINE

10.12.2021

Dlouho to vypadalo, že se s Vámi letos budeme moci na Švestkovém Dvoře setkat osobně a užít si společně konec roku, ohlédnout se za uplynulou sezónou a představit Vám naše plány pro příští rok. Bohužel během posledního týdne, vinou kombinací různých důvodů, spojených s pokračující pandemií, zůstalo z našeho připravovaného programu pouhé torzo. Nikdo ze zahraničních umělců bohužel nemůže dorazit a dvě ze čtyř částí našeho programu by se tak nemohly uskutečnit. V této situaci jsme se proto rozhodli letošní Vánoční Švestkový Dvůr zrušit a představit Vám naše plány na příští rok alespoň v online podobě. Premiéra se uskuteční v sobotu od 17:00 na kanálu Youtube. https://www.youtube.com/watch?v=Cq0wmm45Rfo.

Velmi nás mrzí, že se ani letos s Vámi nebudeme moci v Malovicích potkat osobně, ale doufáme, že si vše vynahradíme v příštím roce, pro který v Divadle Continuo připravujeme nové projekty a inscenace a na Švestkovém Dvoře bohatý program divadelních a tanečních inscenací pro děti i dospělé. Ostatně podívejte se sami, vše se dozvíte online v sobotu 18.12. od 17:00.

S přáním všeho dobrého

Pavel Štourač, Divadlo Continuo
Kateřina Šobáňová, Švestkový Dvůr, z.s.

Stále jim však k dokončení filmu chybí prostředky. Pod záštitou organizace Post Bellum/Paměť národa byla vyhlášena veřejná sbírka na zajištění finanční podpory tohoto jedinečného dokumentu.

Divadlo Continuo se ke sbírce připojuje a budeme rádi, pokud vznik filmu o tomto pozoruhodném člověku podpoříte i vy. Děkujeme!

Divák se dostane nejen do neznámých zákoutí Švestkového Dvora, ale uvidí také unikátní propojení tance, divadla a hudby hledáčkem kamery.

Online přenos můžete sledovat od pátku 20. 11. od 20 h do neděle 22. 11. 23:59 na YouTube kanálu Švestkový Dvůr // Plum Yard official.

PODPOŘTE S NÁMI VZNIK DOKUMENTÁRNÍHO FILMU O VICTORU FAINBERGOVI

Dne 26. 11. 2021 oslaví 89. narozeniny ruský filolog, disident a jeden z osmi účastníků demonstrace proti okupaci Československa na Rudém náměstí v srpnu 1968, Viktor FainbergPo několikaletém věznění v psychiatrických léčebnách zasvětil svůj život boji za svobodu, za propuštění politických vězňů, i za práva utiskovaných menšin, jejichž hlas není slyšet.

Ruští dokumentaristé Kirill a Ksenia Sacharnovi se rozhodli na filmovou kameru zachytit život Viktora Fainberga a již od roku 2011 zaznamenávají unikátní vzpomínky tohoto neúnavného bojovníka za lidská práva. 

Stále jim však k dokončení filmu chybí prostředky. Pod záštitou organizace Post Bellum/Paměť národa byla vyhlášena veřejná sbírka na zajištění finanční podpory tohoto jedinečného dokumentu.

Divadlo Continuo se ke sbírce připojuje a budeme rádi, pokud vznik filmu o tomto pozoruhodném člověku podpoříte i vy. Děkujeme!

Divák se dostane nejen do neznámých zákoutí Švestkového Dvora, ale uvidí také unikátní propojení tance, divadla a hudby hledáčkem kamery.

Online přenos můžete sledovat od pátku 20. 11. od 20 h do neděle 22. 11. 23:59 na YouTube kanálu Švestkový Dvůr // Plum Yard official.

Noc divadel 2020

12.11.2020

Noc divadel se letos přesouvá do online prostoru a tak Švestkový Dvůr nabídne své prostory umělcům, kteří propojí svou tvorbu s geniem loci tohoto jedinečného místa. Můžete se těšit na několik netradičních ukázek z představení Divadla Continuo – Zuna a MONSTRUM_and here i am blind, dále se můžete setkat se zpěvačkou, performerkou a choreografkou Cécile Da Costou a její Roselyne. Posledními hosty bude trio umělců Elia Moretti, Roman Zotov-Mikshin, Inga Zotova-Mikshina a jejich fragmenty z představení FERST DADLER.

Divák se dostane nejen do neznámých zákoutí Švestkového Dvora, ale uvidí také unikátní propojení tance, divadla a hudby hledáčkem kamery.

Online přenos můžete sledovat od pátku 20. 11. od 20 h do neděle 22. 11. 23:59 na YouTube kanálu Švestkový Dvůr // Plum Yard official.

OSTROVY / ISLANDS
MEZINÁRODNÍ DIVADELNÍ SITE-SPECIFIC PROJEKT – 6. – 13. 8.2020, 21:00

4.7.2020

Již po několikáté se Continuo vrací k rybníku Otrhanec v Malovicích, aby jeho okolí proměnilo v divadelní scénu pod širým nebem. Břeh a hladina rybníka, pole, louky, polní cesty, koruny stromů i nepoužívaná trať místní lokálky. Všechna tato místa se stanou dějištěm divadelních akcí, výtvarných a zvukových instalací. Putování zšeřelou krajinou kolem rybníka. Ostrovy v krajině Malovicka.

VÍCE O PROJEKTU, INFO ZDE

HIC SUNT DRACONES, FOTOGRAFIE A RECENZE Z PREMIÉRY

4.7.2020

Pro všechny, kteří viděli premiéru naší nové inscenace, i pro ty, kteří jí nestihli, přinášíme fotografie Michala Hančovského a recenze z malovické premiéry. Pražská premiéra se uskuteční 22.9. v Divadle X10. Těšíme se na vás.

VÍCE INFORMACÍ O INSCENACI ZDE
GALERIE
RECENZE:
www.lidovky.cz/
www.aktualne.cz
www.idnes.cz

MEZINÁRODNÍ LETNÍ SITE-SPECIFIC PROJEKT 2020 – VÝZVA ÚČASTNÍKŮM

4.5.2020

Pevně doufáme, že i letos se uskuteční každoroční letní site-specific projekt Divadla Continuo. K účasti na něm zveme herce, performery, tanečníky, výtvarníky a muzikanty, kteří se chtějí podílet na společné tvorbě a přípravě inscenace s týmem Divadla Continuo.

PREMIÉRA INSCENACE HIC SUNT DRACONES, 13.6.2020 ŠVESTKOVÝ DVŮR

4.5.2020

Protože se zdá, že vás budeme moci brzy znovu přivítat na Švestkovém Dvoře, je na čase oznámit, že premiéra inscenace HIC SUNT DRACONES se uskuteční 13.6.2020 od 19:00. Těšíme se na vás.

VÍCE INFORMACÍ O INSCENACI ZDE

PŘEDSTAVENÍ O NIČEM!

Aktualizováno 4.5.2020

Děkujeme všem, kteří nás podpořili a koupili si vstupenku na Představení o ničem, které se konalo v rámci festivalu Stojíme za kulturou! Vstupenky na NIC 2020.

HRAJEME!!! 1.5.2020 PŘEDSTAVENÍ O NIČEM!

16.4.2020

Milí přátelé, příznivci a diváci Divadla Continuo,

Díky iniciativě pražské radní pro kulturu Hanky Třeštíkové a předprodejní síti GoOut se s námi můžete 1. května zúčastnit festivalu Stojíme za kulturou! Vstupenky na NIC 2020. Zakoupením imaginárních vstupenek v různé výši můžete podpořit různé kulturní instituce napříč Českou republikou. A v rámci tohoto festivalu také Divadlo Continuo a Švestkový Dvůr. Příspěvkem tak podpoříte možnost dokončení projektů Divadla Continuo, které měly mít premiéru v dubnu a na začátku května, Švestkový Dvůr za vybrané peníze pak poskytne rezidence umělcům.

Vstupenky na Představení o ničem můžete koupit zde:

Divadlo Continuo – https://goout.net/cs/divadlo/divadlo-continuo-predstaveni-o-nicem/wdhpf/+tqejq/

Švestkový Dvůr – https://goout.net/cs/divadlo/svestkovy-dvur-predstaveni-o-nicem/aehpf/+uqejq/

Vstupenky je možné zakoupit nyní až do 1. května 2020. Podívejte se na program celého  festivalu a podpořte také další divadla, soubory, kulturní instituce, které jsou vám milé: https://goout.net/cs/festivaly/vstupenky-na-nic-2020

Za podporu děkujeme a těšíme se, až se s vámi setkáme osobně na našich představeních, které budou už rozhodně o něčem. Třeba na různých festivalech nebo u nás v Malovicích na Švestkovém Dvoře.

Tým Divadla Continuo a Švestkového Dvora

PREMIÉRA SARA BOCCHINI, DIVADLO CONTINUO MONSTRUM_AND HERE I AM BLIND 22. 2. 2020 ŠVESTKOVÝ DVŮR, MALOVICE

19. 2. 2020

Srdečně vás zveme na premiéru nové taneční inscenace Sary Bocchini vybízející k rozjímání o tom, co se neodvažujeme vidět v denním světle.

MONSTRUM_and here I am blind je taneční divadelní představení se zvýšeným vnímáním skutečnosti. Zkoumá fenomén nespavosti a představ zobrazených ve snech. Dává věci do neobvyklých souvislostí.  Odhaluje tělo v jeho zranitelnosti.  Zkoumá hranice našeho vnímání. Dotazuje se na naše mínění o tom, “co je skutečné”. Ptá se, zda jsme připraveni se obětovat. Opravdu jsme?

VÍCE O INSCENACI ZDE

VÝZVA PRO ZÁJEMCE O ÚČAST NA INTENZIVNÍM WORKSHOPU DIVADLA CONTINUO V DUBNU 2019

21.2.2019

Divadlo Continuo Vás srdečně zve k účastni na intenzivním osmidenním workshopu na Švestkovém Dvoře v Malovicích od 6. do 14. dubna 2019.

Více info o workshopu

Přihlaška

PREMIÉRA INSCENACE MEA CULPA 9. 3. 2019 v 19:00  NA ŠVESTKOVÉM DVOŘE

13.2.2019

Srdečně vás zveme na druhou premiéru letošního roku, premiéru inscenace MEA CULPA, ve které se snoubí fyzické divadlo a práce s maskami. Charles Nomwendé Tiendrebeogo bude vyprávět příběh moderních dějin Afriky. Již 9. března na Švestkovém Dvoře. Těšíme se na vás!

O inscenaci

ADVENTNÍ SETKÁNÍ NA ŠVESTKOVÉM DVOŘE, 15.12. 2018 OD 16 HOD.

1.12.2018

Srdečně vás zveme na adventní setkání, které v sobotu 15.12.2018 společně pořádá Divadlo Continuo a Švestkový Dvůr. Během sobotního odpoledne bychom vám rádi představili plány obou organizací na rok 2019. Těšit se můžete na work in progress připravovaných projektů a večer pak na představení Lov souboru Bratři v tricku a Holektiv.

Tým Divadla Continuo a Švestkového Dvora

To, co zbylo / What’s left behind – PREMIÉRA
ŠVESTKOVÝ DVŮR, MALOVICE, 6. 10. 2018 od 19:00

1.10.2018

Autorská inscenace TO, CO ZBYLO, je výsledkem dvouměsíční práce studentů Accademia dell’Arte z Arezza (Itálie) pod pedagogickým a uměleckým vedením členů Divadla Continuo na Švestkovém Dvoře v Malovicích. Inscenace, jejíž premiéra se uskuteční 6.10.2018 od 19:00 na Švestkovém Dvoře v Malovicích, zkoumá prostřednictvím jazyka fyzického a výtvarného divadla osobní i skupinové zážitky, postoje, příběhy a názory spojené s otázkou určení, svobodné vůle a zátěže genetického dědictví současného člověka.

Informace o inscenaci a data repríz zde

FESTIVAL PROMISED LAND – ŠVESTKOVÝ DVŮR, MALOVICE, 20. – 23. 9. 2018

12.9.2018

Od 21. do 23. 9. 2018 pořádá Divadlo Continuo na Švestkovém Dvoře v Malovicích mezinárodní festival divadla, hudby a jídla s názvem Promised Land. V jeho rámci vystoupí umělci různých národnosti, kteří dlouhodobě žijí v České republice. Mezi vystupujícími najdeme hudebníky a divadelníky ze čtyř kontinentů, z Evropy, Asie, Ameriky a Afriky. Divadelní a taneční představení pro dospělé i pro děti a koncerty umělců z České republiky, Polska, Slovenska, Ruska, USA, Japonska, Sýrie a Burkina Faso bude doprovázet ochutnávka evropské i exotické kuchyně.

Festival se uskuteční v rámci dlouhodobého projektu, který Divadlo Continuo vytvořilo ve spolupráci s italskou univerzitou Civica Scuola di Teatro Paolo Grassi a dalšími evropskými školami. Během festivalu budou mít diváci možnost vidět rovněž několik představení studentů českých a slovenských divadelních škol, která vznikla v rámci tohoto projektu. Promised lands – Metropolis byl podpořen programem Kreativní Evropa.

Program festivalu

HEAR ME! 31.8 – 1.9.
ŠVESTKOVÝ DVŮR

24.8.2018

Mezinárodní festival současné hudby pro performativní umění. Švestkový Dvůr Malovice 31.8. – 1.9. 2018.
Dva dny plné divadla, hudby, performance a experimentu na Švestkovém Dvoře. Více info zde

Vstupenky v předprodeji:  Goout

MIMOŘÁDNÉ PŘEDSTAVENÍ INSCENACE POLEDNE 22.8. V LA FABRICE ZA ÚČASTI TŘÍ DEMONSTRANTŮ Z RUDÉHO NÁMĚSTÍ V ROCE 1968

14.8.2018

22. srpna v 19:30 uvedeme v pražské La Fabrice naši inscenaci Poledne. Představení se uskuteční v rámci akce Za vaši a naši svobodu 1968 – 2018, kterou u příležitosti 50. výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy pořádá Ústav pro studium totalitních režimů a Knihovna Václava Havla (více o akci zde). Máme velkou čest, že mezi diváky budeme moci přivítat tři účastníky demonstrace na Rudém náměstí z roku 1968 Viktora Fajnberga, Pavla Litvinova a Taťánu Bajevovou. Po představení se uskuteční debata s účastníky demonstrace, historiky a dalšími zajímavými hosty. Nenechte si ujít tuto výjimečnou příležitost a zarezervujte si včas vstupenky za zvýhodněnou cenu. Rezervace vstupenek zde.

TERRE PROMESSE – METROPOLIS

30.10.2017

Divadlo Continuo ve spolupráci s italskou univerzitou Civica Scuola di Teatro Paolo Grassi a dalšími evropskými školami vytvořilo projekt Promised lands – Metropolis, který byl podpořen programem Kreativní Evropa a bude probíhat v několika zemích Evropy do konce roku 2018. Více o projektu…

„8“ – MEZINÁRODNÍ DIVADELNÍ PROJEKT, 8. – 15.8. 2018 MALOVICE, ŠVESTKOVÝ DVŮR

24.6.2018

8 večerů, 8 režisérů a 8 pohledů na události 20. století, zaznamenané v rozhlasových nahrávkách, v divadelním zpracování mladých tvůrců z České republiky, z Evropy a Afriky.

Vstupenky v předprodeji:  Goout
Více info o projektu zde

INSCENACE POLEDNE NA KONCI ČERVENCE V RÁMCI FESTIVALU ÜBERGÄNGE / PŘECHODY

12.7.2018

Krátce před premiérou letního projektu uvedeme 27. a 28. července inscenaci POLEDNE na festivalu ÜBERGÄNGE / PŘECHODY, který je koprodukčním partnerem naší inscenace a jenž se koná od 26. do 29.7. v Gmündu a Českých Velenicích. Inscenaci POLEDNE bude doprovázet tématická instalace, kterou můžete navštívit v Zámeckém parku v Gmündu a také konference o roku 1968 za účasti historiků a odborníků z ČR a Rakouska.

Více informací a podrobný program zde
Projekt „Poledne“ – KPF-01-099 je podpořen z Fondu malých projektů.

VÝZVA ÚČASTNÍKŮM LETNÍ PROJEKT 2018

26. 2. 2018
Stejně jako v předchozích letech pořádá Divadlo Continuo i letos od 16. července do 19. srpna 2018 mezinárodní divadelní site-specific projekt, tvůrčí setkání divadelníků a umělců dalších profesí z různých zemí a odlišných přístupů při společném díle. K účasti na projektu zveme: herce, performery, tanečníky, výtvarníky, muzikanty, kteří mají divadelní, výtvarné nebo hudební zkušenosti… TEXT VÝZVY

POLEDNE – PREMIÉRA 17.3.2018, ŠVESTKOVÝ DVŮR, MALOVICE

Aktualizováno 26.2.2018

DIVADELNÍ INSCENACE O PĚTI MINUTÁCH SVOBODY

V roce 2017 začala příprava divadelní inscenace POLEDNE, jejíž premiéra se uskuteční 17. března 2018 na Švestkovém Dvoře v Malovicích a následně 22. a 23. března 2018 v La Fabrice v Praze. Inscenace vychází ze stejnojmenné knihy Natalie Gorbaněvské, jež byla jednou z „osmi statečných“, kteří 25. srpna 1968 zorganizovali pokojnou demonstraci na Rudém náměstí proti okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy. Připravovaná inscenace vypráví o událostech, které demonstraci předcházely a hlavně o tom, co po ní následovalo. Zpřítomňuje vzpomínky a sugestivní výpovědi bývalých politických vězňů na zážitky z nechvalně známých sovětských psychiatrických léčeben. prostřednictvím obrazů inspirovaných poezií Natalie Gorbaněvské, Vadima Deloneho a dalších básníků sovětského disentu 60. a 70. let za doprovodu živého smyčcového kvarteta. Více o projektu POLEDNE.

POLEDNE – WORK IN PROGRESS 16.12.2018 OD 19:00 NA ŠVESTKOVÉM DVOŘE

22.11.2017

Srdečně vás zveme na work in progress inscenace POLEDNE, které se uskuteční 16.12.2017 od 19:00 na Švestkovém Dvoře v Malovicích

PROGRAM:

  • Work in progress inscenace POLEDNE
  • Rozhovor s hosty
  • Představení aktivit Divadlo Continuo v roce 2018

Pozvání přijali a během večera vystoupí:

Libor Dvořák, překladatel, novinář a redaktor Českého rozhlasu, Milan Dvořák, tlumočník a překladatel z ruštiny a angličtiny. Do češtiny přeložil knihu Natálie Gorbaněvské “Poledne”, Adam Hradilek, historik, autor odborných publikací, Ústav pro studium totalitních režimů. Editor knihy “Za vaši a naši svobodu” a Michaela Stoilová, překladatelka z ruštiny a angličtiny. Pracuje v Ústavu pro studium totalitních režimů.

Švestkový Dvůr je pro Vás otevřen již od 18:00 hod. Těšíme se na Vaši návštěvu.

14 LINES – TURNÉ

25.9.2017 Po premiéře inscenace 14 LINES na Švestkovém Dvoře následuje turné, v rámci nějž budete moci vidět inscenaci v následujících divadlech: 2.10. 2017, 19:00 – Divadlo na Orlí, Brno 3.10. 2017, 19:30 – DIOD, Jihlava 4.10. 2017, 19:30 – Divadlo Disk, Praha 5.10. 2017, 20:00 – Moving Station, Plzeň

14 LINES – PREMIÉRA 30. ZÁŘÍ NA ŠVESTKOVÉM DVOŘE

25.9.2017 Inscenace ispirovaná vybranými sonety Williama Shakespeara, která vznikla ve spolupráci studentů Accademie dell´Arte z italského Arezza a Divadla Continuo v režii Pavla Štourače, bude mít premiéru v sobotu 30. září od 19:00 hod. Láska je v této  inscenaci vším jiným, jen ne okouzlujícím romantickým citem. Je bolestí, závratí, posedlostí, drogou i bojem o život. Láska ve 14 řádcích bolí jako první nádech i jako boj o ten poslední. Je zdrojem spalující touhy, zničujícího smutku a nikdy nekončícího údivu. Je šílenstvím, horečným blouzněním, jedovatým uštknutím, delíriem, vykoupením, ostrou zbraní, spásou. Láska ve 14 řádcích je něčím, co nikdy nepopíšeme a nikdy to nepochopíme…a nikdy se toho nezbavíme.

WORK IN PROGRESS PROJEKTU TOMÁŠE MISCHURY 21.8.2017 OD 18:00 NA ŠVESTKOVÉM DVOŘE

18. 8. 2017 V rámci programu International Visegrad Fund / Residencies – Performing Arts vzniká v sídle Divadla Continuo sólová inscenace Tomáš Mischury Düsseldorf inspirovaná románem Doppler norkého spisovatele Erlenda Loeho. Rezidence probíhá od 27.6. do 3.7. 2017 a od 15.8. do 22.8. 2017. 21.8.2017 uvedeme od 18:00 na Švestkovém Dvoře work in progress této inscenace. Více info…  

NAPSALI O KRATOCHVÍLENÍ 2017

11. 8. 2017 Recenze inscenace V kruhu: J.P.Kříž, Continuo není pro kratochvíli v kruhu, www.novinky.cz Jana Machalická, Divadlo Continuo dokazuje, že v kruhu se nikam dojít nedá, www.lidovky.cz Josef Rauvolf, Rušte své kruhy, vyzývá Divadlo Continuo, www.ceskatelevize.cz Tomáš Šťástka, Na Kratochvíli vypustí kvůli zkáze světa i tamní vodní příkop, www.idnes.cz Reportáž ČT Art, Continuo hraje V kruhu, www.ceskatelevize.cz

KRATOCHVÍLENÍ 2017 – V KRUHU 3 – 14.8. 2017 / 21:00

3.6.2017 Po deseti letech se Divadlo Continuo vrací se svým letním projektem na Kratochvíli. Inscenace V Kruhu bude vznikat po dobu čtyř týdnů (od 3. července do 2. srpna) na Švestkovém Dvoře v Malovicích a na zámku Kratochvíle. Na její přípravě se bude vedle stálých členů souboru Divadla Continuo podílet 20 vybraných tanečníků, herců performerů, výtvarníků a muzikantů z 12 zemí Evropy a zámoří. Inscenace, která bude mít premiéru 3. srpna ve 21:00 se bude hrát celkem 12x, od 3. do 14. 8. 2017, vždy od 21:00. Předprodej vstupenek: GoOut Více informací o Kratochvílení 2017

PÁTEČNÍ PŘEDSTAVENÍ NA KRATOCHVÍLI KVŮLI NEPŘÍZNIVÉMU POČASÍ ZRUŠENO

11. 8. 2017 Vážení diváci, vzhledem k dnešnímu (pátek 11.8.) deštivému počasí jsme nuceni zrušit večerní představení. Těm, kteří si zakoupili vstupenky v předprodeji, nabízíme možnost navštívit některé z dalších tří zbývajících představení v sobotu (12.8.), neděli (13.8.) nebo v pondělí (14.8.). Páteční vstupenky automaticky platí na kterýkoli z těchto tří večerů. Pokud nemůžete navštívít naše představení v náhradním termínu, kontaktujte prosím produkci na tel. čísle 777 790 709 pro individuální domluvu. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás na některém z dalších tří večerů. Divadlo Continuo

RESIDENCE TOMÁŠE MISCHURY V RÁMCI PROGRAMU IVF/RESIDENCIES

26. 6. 2017 V rámci programu International Visegrad Fund / Residencies – Performing Arts bude vznikat v sídle Divadla Continuo sólová inscenace Tomáš Mischury Düsseldorf inspirovaná románem Doppler norkého spisovatele Erlenda Loeho. Rezidence probíhá od 27.6. do 3.7. 2017 a od 15.8. do 22.8. 2017, na konci rezidence uvedeme work in progress této inscenace. Více info…

PREMIÉRA INSCENACE PLEASE LEAVE A MESSAGE 10.6.2017 OD 20:00 NA ŠVESTKOVÉM DVOŘE

8. 6. 2017 Premiéra inscenace Divadla Continuo Please Leave a Message se uskuteční 10.6 od 20:00 na Švestkovém Dvoře. Inscenaci připravuje soubor od března a vedle stálých členů souboru Sary Boccini, Sama McGehee a Martina Jandy se v inscenaci představí tři hostující tanečnice Angela Monaco, Natália Váňová a Markéta Pščolková, které s Continuem spolupracovaly již v létě 2016 na projektu Loď. Inscenace, která osciluje mezi fyzickým divadlem, tanečním představením a existenciální groteskou vznikla pod režijním vedením Pavla Štourače, v hudební kompozici Eilii Morettiho, scénografii Martina Jandy a kostýmech Heleny Štouračové. Fotografie z připravované inscenace a více informací naleznete zde.

VÝZVA ÚČASTNÍKŮM KRATOCHVÍLENÍ 2017 ZVEŘEJNĚNA

15.2.2017 Stejně jako v předchozích letech pořádá Divadlo Continuo i letos od 3. července do 20. srpna 2017 mezinárodní divadelní site-specific projekt. Letos se po 10 letech vracíme tam, kde to v roce 1997 začalo, na zámek Kratochvíle… K účasti na projektu zveme: herce, performery, tanečníky, výtvarníky, muzikanty, kteří mají divadelní, výtvarné nebo hudební zkušenosti… TEXT VÝZVY

KONCERT SKUPINY JIH V PRAZE

22.2.2017

Koncert skupiny JIH v Praze – Venuše ve Švehlovce, čtvrtek 2.3. od 20:00

INSCENACE OBĚŤ V PRAZE A NA ŠVESTKOVÉM DVOŘE

22.2.2017

OBĚŤ Praha – Venuše ve Švehlovce, pátek 3.3. od 20:00, Švestkový Dvůr, Malovice, sobota 4.3. od 19:00

MURGILA A ZORILA – PREMIÉRA, ŠVESTKOVÝ DVŮR, MALOVICE, 21.1.2017 OD 16:00

16.1.2017

Hudebně loutková pohádka inspirovaná výpravou za rumunskými příběhy. Vyprávění o kouzelném a fantastickém světě rumunských pohádkových bytostí a hrdinů. Představení je doprovázeno na hudební nástroje, inspirované nástroji rumunských lidových muzikantů. Přijďte se seznámit s jiným světem pohádek, než který známe, v rámci odpoledne, kdy vám v premiéře představíme novou inscenaci pro děti a jejich rodiče.

Video pozvánka na premiéru (MUST SEE!!!)

Více o inscenaci MURGILA A ZORILA

MURGILA A ZORILA/ WORK IN PROGRESS 
Švestkový Dvůr, Malovice – 10.12. od 16:00,  Studio Alta, Praha – 15.12. od 17:00

7.12.2016

Hudebně loutková pohádka inspirovaná výpravou za rumunskými příběhy. Vyprávění o kouzelném a fantastickém světě rumunských pohádkových bytostí a hrdinů. Představení je doprovázeno na hudební nástroje, inspirované nástroji rumunských lidových muzikantů. Přijďte se seznámit s jiným světem pohádek, než který známe, v rámci odpoledne, kdy vám představíme novou inscenaci pro děti, na které právě pracujeme a která bude mít premiéru v roce 2017.

Po prezentaci práce následuje hudební dílna pro děti od 4 let a jejich rodiče.

ŠVESTKOVÁ SLAM POETRY 10.12.2016

7. 12. 2016

Pojďte s námi umíchat verbální povidla. Mistři slova přistupují k mikrofonu připraveni do posledního rýmu bojovat o vítězství v nervy drásajícím klání. Nechte se uhranout, rozesmát, rozplakat nebo dojmout, a nebo je vypískejte, pokud budou povidla málo kořeněná. 

Švestkový Dvůr, 10.12.2016 od 19:00.

LOĎ –  MEZINÁRODNÍ DIVADELNÍ PROJEKT,  MALOVICE 11. – 16. 8. 2016,  VŽDY OD 21: 00 HOD.

25.7.2016

Divadlo Continuo připravuje již 20. jubilejní ročník mezinárodního divadelního projektu. Letos zve diváky na Švestkový Dvůr na inscenaci s názvem LOĎ. Prostor dvora se pro divadelní představení promění do podoby stylizované lodi. Představení se bude odehrávat na tanečním parketu v jejím středu. Pohled pro diváky je součástí originálního divadelně-architektonického řešení. Diváci totiž budou sledovat dění ze tří stran skrze okýnka asociující pohled z kajuty.

Více informací ZDE Vstupenky na www.goout.cz

LETNÍ PROJEKT 2016 – VÝZVA

15. 3. 2016 Stejně jako v předchozích letech připravujeme i letos od 18. 7. do 18. 8. 2016 mezinárodní divadelní projekt. A stejně jako v minulých letech zveme k účasti na projektu herce, performery, tanečníky, výtvarníky a muzikanty. Výzvu a přihlášku naleznete zde: VÝZVA A PŘIHLÁŠKA

NARUBY – PREMIÉRA

15. 3. 2016 2. 4. v Malovicích a 8. 4. v Praze ve studia Alta uvedeme v premiéře nejnovější projekt našeho divadla, inscenaci NARUBY. Ta je po Oběti a Sousedech třetí v řadě, která nachází inspiraci v konkrétních historických událostech bolavého 20. století. Tvůrčí tým se tentokrát nechal inspirovat životem a vzpomínkami italského jazzového pianisty, který vystupoval pod pseudonymem Romano Full. Více o inscenaci naleznete zde: NARUBY

MEZINÁRODNÍ DIVADELNÍ PROJEKT  „ZAPOMENUTO V POLÍCH“  V OKOLÍ NOVĚ ZREKONSTRUOVANÉHO ŠVESTKOVÉHO DVORA

4. 8. 2015 Soubor Divadla Continuo se spolu s dalšími 13 performery z 9 různých zemí (ČR, Slovensko, Polsko, Německo, Rakousko, Velká Británie, Itálie, Izrael, Finsko) vrací k tématům z příběhů získaných během tříletého výzkumu orální historie v okolí vesnice Malovice, kde divadlo sídlí. Představení se budou konat od 20. do 23.8. 2015 vždy od 20.30 hodin v okolní krajině statku Švestkový Dvůr v Malovicích. Předprodej vstupenek: www.goout.cz Více informací naleznete zde

OZVĚNY SLAVNOSTNÍHO OTEVŘENÍ ZREKONSTRUOVANÉHO ŠVESTKOVÉHO DVORA

4. 8. 2015 Pro všechny, kteří u toho byli s námi i pro ty, kteří OTVÍRAČKU / RE:OPENING nestihli: podívejte se na fotogalerii ze slavnostního otevření Švestkového Dvora na Facebooku.

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ ZREKONSTRUOVANÉHO ŠVESTKOVÉHO DVORA

15. 7. 2015

Po pěti měsících stavebních prací jsme dne 30.6. obdrželi kolaudační souhlas na zrekonstruovaný Švestkový Dvůr. A hned, jak jsme se trochu vyspali ze závěrečného finiše, začali přípravy na slavnostní otevření našeho statku. To se uskuteční 24. a 25.7. 2015 a všichni jste srdečně zvání na dvoudenní festival s názvem OTVÍRAČKA///RE:OPENING.

Více podrobností naleznete zde.

REKONSTRUKCE ŠVESTKOVÉHO DVORA

5. 5. 2015

Rekonstrukce Švestkového Dvora, sídla Divadla Continuo, která začala na podzim loňského roku je v plném proudu a chýlí se k závěru. A protože všichni od rána do noci čistíme cihly, hoblujeme prkna a natíráme podlahy, nestíháme se už pravidelně starat o naše stránky. Přesto můžete proces pokračující rekonstrukce sledovat na našem facebookovém profilu, kam pravidelně umisťujeme fotky a texty. Zároveň Vás už nyní zveme na slavnostní otevření Švestkového Dvora, které proběhne na konci července 2015. Více informací o rekonstrukci a chystaném programu najdete na nových stránkách Švestkového Dvora zde.

VÁNOČNÍ SPECIÁL

4. 12. 2014

Rozhodli jsme se vás, naše přátele a podporovatele potěšit a máme pro vás dobrou zprávu – vyřešili jsme Vánoce za vás!

Připravili jsme pro vás originální balíčky ze Švestkového Dvora, jejichž zakoupením se potěšíte hned dvakrát – dobrým pocitem z podpory smysluplného projektu a radostí z originálního dárku. Jednotlivé balíčky jsme pojmenovali podle základních teoretických principů dramatu, jež ustanovil (nejen pro divadelníky) učitel nejpříhodnější – řecký filosof Aristotelés. CELÁ ZPRÁVA…

REKONSTRUKCE ŠVESTKOVÉHO DVORA ZAČNE NA PODZIM

21. 8. 2014

Téměř dvacet let od chvíle, kdy jsme v roce 1995 koupili starý statek ve vesnici Malovice a pojmenovali ho Švestkový Dvůr, stojíme krůček od splnění jednoho z našich velkých snů. Po čtyřech letech intenzivní práce se nám podařilo zajistit finanční prostředky na celkovou rekonstrukci objektu a výstavbu nového moderního multifunkčního divadelního prostoru. Naše vize, se kterou jsme Švestkový Dvůr kupovali, vytvoření tvůrčího prostoru pro setkávání lidí, kulturu, divadlo a pedagogiku se tak naplňuje. Rekonstrukce objektu a výstavba nového divadelního sálu začne na podzim 2014 a bude dokončena již v červnu 2015. Slavnostní otevření je plánováno na léto téhož roku.

Radost, kterou zažíváme se mísí s vědomím závazku, který společně s penězi přijímáme. Jsme přesvědčeni, že peníze a jejich investice do jakýchkoli hmotných věcí nejsou sami o sobě hodnotou, pokud tím nevzniká zároveň něco, co slouží smysluplné činnosti.

A jsme si vědomi, že do tohoto bodu bychom nikdy nedošli bez lidí, kteří nás podporují a drží nám palce. Proto patří velký dík všem, kteří nám na naší cestě k rekonstrukci Švestkového Dvora jakkoli pomohli, zejména pak těm, kteří nás podpořili v závěrečné fázi přípravy projektu v květnu tohoto roku.

VZPOURA NA PŮDĚ!

Aktualizováno 21. 8. 2014

Na Švestkovém Dvoře vypukla vzpoura! Všechny loutky, které kdy hrály v některé z inscenací Divadla Continuo se vzbouřily proti nevyhovujícím podmínkám uskladnění, proti nekončícímu obtěžování hmyzem a kočkami, ale hlavně proti rozebírání a recyklaci ze strany samotných tvůrců. Po drobných i větších úpravách se na protest odstěhovaly do prachatického Muzea české loutky a cirkusu, kde je můžete až do 19. října vidět v rámci výstavy „Vzpoura na půdě – loutky Divadla Continuo obsadily muzeum“.

INSCENACE DEN OSMÝ BYLA OCENĚNA NA SKUPOVĚ PLZNI

26. 6. 2014

Chtěli bychom se s vámi podělit o radost z ocenění, kterého se dostalo inscenaci Den osmý na festivalu profesionáních loutkových a alternativních divadel Skupova Plzeň. Pavel Štourač, umělecký vedoucí souboru a režisér inscenace obdržel cenu odborné poroty za syntézu elementů těla, loutky a hlasu. Děkujeme všem, kteří nás podporujete a držíte nám palce. Příště si můžete naše loutky užít 30.6. v Divadle Na zábradlí na festivalu Apostrof!.

LETNÍ TVŮRČÍ DÍLNA A FESTIVAL NA ŠVESTKOVÉM DVOŘE

Aktualizováno 26. 6. 2014

Od roku 1997 patří k létu Divadla Continuo pravidelný mezinárodní site-specific projekt, v jehož rámci vzniká ve vybraném nedivadelním prostoru jedinečné divadelní představení. Letos jsme se rozhodli otevřít na dva týdny bránu, dveře a zákoutí Švestkového Dvora jak zájemcům o tvůrčí dílny, tak následně divákům. Od 24. 7. do 27. 7. 2014 budete mít možnost v rámci čtyřdenního festivalu zhlédnout na Švestkovém Dvoře performance a instalace, které vzniknou z tvůrčích dílen, stejně jako koncerty a několik divadelních představení našeho souboru a spřátelených divadel. …CELÁ ZPRÁVA…