LOĎ – 2016

20. ročník mezinárodního divadelního projektu Divadla Continuo
Švestkový Dvůr Malovice, 11. – 16. srpna 2016, vždy od 21 hodin

Základní informace o projektu

Divadlo Continuo připravuje již 20. jubilejní ročník mezinárodního divadelního projektu. Letos zve diváky na Švestkový Dvůr na inscenaci s názvem LOĎ.

Prostor dvora se pro divadelní představení promění do podoby stylizované lodi. Představení se bude odehrávat na tanečním parketu v jejím středu. Pohled pro diváky je součástí originálního divadelně-architektonického řešení. Diváci totiž budou sledovat dění ze tří stran skrze okýnka asociující pohled z kajuty. Stejně tak je výjimečné technické a výtvarné řešení vlastního hracího prostoru, který umožní použití originálních divadelních prostředků, vytvářejících magický a poetický prostor pro divadelní akci.

Pravidelný letní site specific projekt, kterého se účastní studenti a mladí lidé prakticky z celé Evropy, pořádá Divadlo Continuo od roku 1997. V jeho rámci vzniká ve vybraném nedivadelním prostoru vždy jedinečné divadelní představení. Tyto projekty jsou často spojeny s krajinou, ve které od roku 1995 jeho členové žijí a tvoří.

Divadelní představení vzniká po dobu 3 týdnů ve spolupráci s dvacítkou mladých lidí z celého světa (letos z 8 evropských zemí – Polsko, Česká republika, Slovensko, Itálie, Švýcarsko, Rusko, Řecko a Německo), studentů a absolventů uměleckých škol, herců, tanečníků, performerů, výtvarníků a muzikantů pod vedením členů divadla a v režii uměleckého vedoucího souboru Pavla Štourače.

Pro letošní rok se tvůrci Divadla Continuo rozhodli pracovat přímo v prostoru, kde divadlo sídlí, na Švestkovém Dvoře, kde v rámci rekonstrukce prostor, která byla dokončena přesně před rokem, v létě 2016, vznikl ve dvoře statku prostor pro divadelní tvorbu, tvořený sevřenou dvoranou, kterou ze tří stran obklopují patrové ochozy pro diváky.

Vizuálně pohybové představení s živou kapelou, originálním výtvarným řešením a specifickým pohledem pro diváky je pro členy Divadla Continuo zároveň otevřením nové etapy tohoto specifického divadelního žánru na přelomu druhé dekády jeho divadelních aktivit v netradičních prostorech.Praktické informace

LOĎ/ A BOAT
11.8. – 16.8. 2016, vždy od 21:00
Malovice, Švestkový Dvůr
GPS: Loc: 49°5’39.327″N, 14°13’27.547″E

Vstupné
Základní 250,- / snížené 180,- (studenti, důchodci, ZTP, děti 12+)
Děti do 12 let zdarma.

V předprodeji na www.goout.cz nebo na místě před začátkem představení.

Švestkový Dvůr je otevřen veřejnosti každý hrací den od 18 hodin. Diváci si mohou prohlédnout zrekonstruované prostory a občerstvit se.

Pro další informace nás prosím kontaktujte:
Zuzana Bednarčiková
Tel: 777 790 709, zuzana@continuo.czPODĚKOVÁNÍ

Projekt vzniká za podpory Ministerstva kultury České republiky, Státního fondu kultury České republiky a Jihočeského kraje.