30 LET DIVADLA CONTINUO

PRAHA, DIVADLO ARCHA, DIVADLO X10, PONEC – DIVADLO PRO TANEC
19. – 24. 9. 2022

Divadlo Continuo oslavilo 30 let od svého založení. U příležitosti tohoto výročí soubor zorganizoval festival 30 let Divadla Continuo, který se konal 19. – 24. září 2022 v Praze.
O FESTIVALU


Ve spolupráci s Divadlem Archa a divadly X10 a PONEC – divadla pro tanec, za přispění dalších institucí chystáme festival, který se bude konat v Praze 19.-24. září 2022.
Během festivalu uvedeme inscenace z našeho repertoáru Please Leave a Message, Poledne, Hic Sunt Dracones a MONSTRUM and here I am blind. Neplánujeme však běžné reprízy těchto inscenací, ale přizveme k ním významné osobností světového divadla, které hrály důležitou roli pro formování základních tvůrčích principů souboru v jeho začátcích.
Pozvání přijali Roberta Carreri, herečka Odin Teatret


z dánského Holstebro a Lezsek Madzik, režisér a umělecký vedoucí souboru Scena Plasticzna KUL z polského Lublinu. Každý z těchto významných hostů se objeví v krátké roli cameo v jedné z našich inscenací.
V průběhu festivalu se můžete těšit dále na výstavu fotografií, která vás provede tvorbou našeho divadla od jeho počátků až po současnost. Výstavu desítky českých divadelních fotografů připravujeme ve spolupráci s kurátorkou Denisou Šťastnou, teatroložkou Divadelního ústavu IDU se specializací na divadelní fotografii.
Divadlo Continuo během doby svého působení spolupracovalo s řadou českých i zahraničních muzikantů.

Věříme proto, že připravovaný koncert za účasti desítky hudebníků bude jedním z vrcholů festivalu. Program koncertu představíme již brzy.
V průběhu festivalového týdne plánujeme i další akce jako jsou workshopy pro studenty či konferenci, na které chceme připomenout fenomén české alternativní polistopadové scény a práci souborů, které z této vlny vznikly a ovlivňují divadelní práci u nás dodnes. Při této příležitosti bude ve spolupráci s Institutem umění – Divadelním ústavem IDU pokřtěna publikace Divadlo a svoboda.
OSOBNOSTI FESTIVALU


Roberta Carreri, Nordisk Teaterlaboratorium – Odin Teatret, Holstebro, Dánsko

Leszek Mądzik, Scena Plastyczna KUL, Lublin, Polsko
ZE ZDRAVOTNÍCH DŮVODŮ NEPŘIJEDE!

Jaroslav Gorbaněvský, Paříž, Francie

Herečka, učitelka, spisovatelka a organizátorka. Od roku 1974 je členkou Odin Teatret, Holstebro, Dánsko. Roberta Carreri se účastnila ISTA (Mezinárodní školy divadelní antropologie) od jejího počátku v roce 1980 a přišla tak do kontaktu se scénickými technikami z Japonska, Indie, Bali a Číny. To ovlivnilo její hereckou a pedagogickou práci. V letech 1980 až 1986 studovala u japonských mistrů, jako jsou Katsuko Azuma (tanečnice Nihon Buyo), Natsu Nakajima a Kazuo Ohno (tanečníci Butó). Pořádá workshopy pro herce po celém světě. Organizuje a vede každoroční mezinárodní workshop Odin Week Festival v Holstebru i v zahraničí. Roberta Carreri je také autorkou knihy Tracce (vydáno v roce 2007) v níž znovu oživuje nejdůležitější aspekty svého divadelního života – své školení, pedagogiku a svůj příběh herečky Odin Teatret. Její články byly publikovány v časopisech jako New Theatre Quarterly, Teatro e Storia, Máscara, The Open Page, Peripeti a Performance Research.

Na festivalu se představí v inscenaci Hic Sunt Dracones.

Scénograf, režisér, výtvarník, fotograf. Profesor na fakultě scénografie Akademie výtvarných umění v Lublinu. Zakladatel a režisér Scena Plastyczna KUL (od roku 1969). Autor plakátů a knižní grafiky. Jeden z nejvšestrannějších polských umělců, známý ve světě svým sugestivním a nezaměnitelným stylem. Se svými autorskými představeními se zúčastnil několika desítek mezinárodních divadelních festivalů a výstav. Je držitelem mnoha prestižních ocenění. Je také autorem scénických návrhů na polských, portugalských, francouzských a německých scénách. Na pozvání univerzit a uměleckých škol vedl kurzy se studenty a pořádal s nimi výstavy, mimo jiné v Helsinkách, Berlíně, Amsterdamu, Washingtonu, San Francisku, Hamburku, Lyonu a Praze.

Jaroslav Gorbaněvský působí od konce osmdesátých let jako malíř, kreslíř a grafik v Paříži. Jeho hlavním učitelem byl Roland Guillaumel, francouzský sochař, držitel Prix de Rome 1948. Podstatou jeho tvorby je světlo prostřednictvím barvy. Obsah skrze formu, figurace skrze abstrakci, tyto dvojí povahy a požadavky jsou normou jeho tvorby. V roce 1996 začal Jaroslav Gorbaněvský učit a pedagogická činnost se stala jeho druhým povoláním. Pro jeho světonázor je velmi důležitý odkaz jeho matky Natálie Gorbaněvské. Byl také novinářem a překladatelem, čas od času píše na různá témata, která se dotýkají jeho svědomí.

Na festivalu se představí v inscenaci Poledne.

DALŠÍ HOSTÉ
Adam Hradilek, Buchty a loutky, Čankišou, Jana Pilátová, Jana Vondrů, Jarda Kořán, Longital, Martina Pecková-Černá, Michaela Stoilova, Ridina Ahmedová, Sarah Fainberg, Talaqpo, Žaneta Vítová
PROGRAM


Pondělí 19. 9. 2022
Úterý 20. 9. 2022
Středa 21. 9. 2022
Čtvrtek 22. 9. 2022
Pátek 23. 9. 2022
Sobota 24. 9. 2022
GALERIE


zdravice Ridina Ahmedová

zdravice Jiří Havelka

zdravice Kateřina Dolenská

zdravice Martin Myšička

zdravice Michaela Stoilová

zdravice Josef Rauvolf

zdravice Jakub Vedral

zdravice Buchty a loutky

zdravice Jana Pilátová

zdravice Vojta Troup

zdravice Viktor Kronbauer
VSTUPENKY


PRAKTICKÉ INFO


KONTAKT

Festival se koná v několika pražských partnerských divadlech:

Divadlo Archa
Divadlo X10
PONEC – divadlo pro tanec


Informace o programu:

Nikola Križková
Tel: +420 704 870 121
E-mail: nikola@continuo.cz

Pro informace o vstupenkách:

Zuzana Bednarčiková
Tel: 777 790 709
E-mail: zuzana.bednarcikova@gmail.com

MÉDIA


Kontakt pro média:

Zuzana Bednarčiková
Tel: 777 790 709
E–mail: zuzana.bednarcikova@gmail.com

PODĚKOVÁNÍ


Děkujeme všem příznivcům Divadla Continuo za neutuchající podporu a důvěru během tří desetiletí naší činnosti.
Děkujeme za kontinuální podporu naší činnosti Ministerstvu kultury České republiky, Jihočeskému kraji, Magistrátu hl. m. Praha a Státnímu fondu kultury České republiky.