TISKOVÉ ZPRÁVY

VE SKLEPĚ

Divadlo Continuo již po sedmnácté pořádá letní site specific projekt. Výstava Divadla Continuo v maringotce.
1.8. – Tisková zpráva Divadla Continuo

(Jižní Čechy, Písek, Praha) Divadlo Continuo připravuje mezinárodní site – specific projekt v nezrekonstruovaných sklepních prostorách Sladovny. Projekt vzniká ve spolupráci s mladými umělci z celého světa. Premiéra se koná 8.srpna. Divadlo Continuo přiváží do Písku maringotku s výstavou, otevíráme 2.8.

Pro letošní rok si tvůrci pro realizaci projektu vybrali prostor sklepení písecké Sladovny, které je v tuto chvíli pro návštěvníky Sladovny nepřístupné. Sklep se stal metaforou pro místo, ve kterém jsou uložené věci, vzpomínky a události, jež zdánlivě nehrají v našem každodenním individuálním životě ani v životě společnosti zásadní roli. Ale přesto existují. Odložili jsme je, zabalili, uskladnili. A zapomněli na ně.
Kam jsem to jen dal?“ – „Na něco jsem určitě zapomněl.“ – „Někde to tu musí být.“ – „Přece to nevyhodím.“ – „Musím to schovat hodně hluboko.“ – „Co když se to bude jednou hodit.“ – „Tohle nesmí nikdo vidět.“
„Připravovaná inscenace je exkurzí do míst, kde tyto odložené věci a skutečnosti ožívají a derou se na povrch. Svět našeho podvědomí, svět zakonzervovaných vzpomínek a zamražených snů. Svět zapomenutých věcí“, říká o jedné z hlavních inspirací letošního projektu režisér představení a umělecký vedoucí Divadla Continuo Pavel Štourač.
„Budeme pokoušet hledat odpovědi na otázku „Co jsme zapomněli?“ Jako jednotlivci i jako společnost. Odpovědi však nebudou hledat ve slovech, ale v pohybu těla a materiálu, ve zvuku lidského hlasu i zvuku prostoru, v rytmu, hudebnosti, světle, barvě a tvaru“, dodává.
Na přípravách projektu se s Divadlem Continuo podílí 20 performerů, výtvarníků, hudebníků z 10 zemí Evropy a (Česko, Slovensko, Polsko, Rakousko, Francie, Itálie, Španělsko, Uruguaj, Belgie, Finsko) a ze Spojených Států. Inscenace vzniká již tradičně na základě více něž třítýdenních společných workshopů účastníků pod vedením režiséra a uměleckého vedoucího souboru Pavla Štourače. Od 15.7. do 19.7. byly workshopy vedené švýcarskými lektory Corrinou Vitale a Olivierem Giovannim v rámci projektu Spolupráce a předávání zkušeností pro vytvoření studijního programu kulturního, vzdělávacího a pedagogického centra Švestkový Dvůr.  
Divadlo Continuo slaví tento rok 20 let výročí své profesionální činnosti. Jako malý dárek připravilo divadlo výstavu – jak jinak než v maringotce.
Od 2.8. bude stát maringotka v centru Písku. Obyvatelé a návštěvníci města a naši diváci mají možnost zhlédnout výstavu, která mapuje současné projekty divadla – od klasických repertoárových představení, přes každoroční site – specific projekty až po pedagogiku a rekonstrukci Švestkového dvora v Malovicích, sídla Divadla Continuo.
Návštěvníci maringotky tak mají možnost seznámit se s celým záběrem činností, kterým se divadlo věnuje.
Inscenaci VE SKLEPĚ bude možné vidět ve dnech 8. – 13. a 15. – 22. srpna 2013, vždy od 20:00 ve sklepě kulturního prostoru Sladovna – galerie hrou v Písku.
Maringotka bude otevřená každý den a bude volně přístupná. 

Vstupenky na představení jsou k zakoupení online na stránkách www.continuo.cz, dále pak ve Sladovně v Písku www.sladovna.cz.
Kapacita představení je omezená!

Video k projektu ke stažení zde: http://www.youtube.com/watch?v=-TbMyG9OkFI
Fotografie v tiskové kvalitě zde: http://www.uschovna.cz/zasilka/MA6UIS97CE2MIMKK-S6F
Fotografie k výstavě zde: http://www.youtube.com/watch?v=-TbMyG9OkFI

Projekt podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR a Jihočeský kraje. V rámci přípravy probíhá rovněž projekt mezinárodní pedagogické spolupráce, který byl podpořen z Fondu Partnerství programu švýcarsko – české spolupráce.
Projekt vzniká v rámci oslav 770. Výročí první písemné zmínky o Písku ve spolupráci s městem Písek.

Pro další informace, novinářské akreditace či fotografie se neváhejte obrátit na:
Zuzana Bednarčiková, Divadlo Continuo
Tel: 777 790 709   zuzana@continuo.cz   www.continuo.cz


DIVADLO CONTINUO UVEDE INCENACI VĚCI / THE THINGS

Premiéra inscenace Věci/ The Things – Divadlo Continuo a Accademia dell´Arte, Arezzo, Itálie – 24.10. 2013
14.10. – Tisková zpráva Divadla Continuo

(Malovice, Praha, Olomouc, Brno / ČR) Divadlo Continuo uvádí inscenaci Věci/ The Things studentů Accademie dell’Arte, Arezzo v Itálii, která vznikla během rezidence na Švestkovém Dvoře v Malovicích, sídle Divadla Continuo.
Premiéra 19.10. v Malovicích, reprízy pak od 21. do 24.10. 2013 v Praze, Oloumouci a Brně.  

Příznivci Divadla Continuo z Čech a Moravy budou mít možnost zhlédnout novou inscenaci, která vznikla během šestitýdenního residenčního pobytu studentů Accademie dell’Arte z italského Arezza na Švestkovém Dvoře v Malovicích, sídle Divadla Continuo. Během rezidence se měli studenti Accademie možnost formou tréninků a workshopů, vedených členy divadla, seznámit s postupy práce souboru i jeho pedagogikou. Z materiálu vytvořeného během této doby pak pod vedením uměleckého vedoucího a režiséra divadla Pavla Štourače vznikla inscenace Věci / The Things, která je výsledkem tvůrčí a pedagogické práce souboru.
Práci Divadla Continuo mají každoročně možnost zhlédnout diváci jak v České republice a okolních zemích, tak i ve vzdálenějších destinacích. Inscenace Divadla Continuo je prakticky nemožné žánrově zařadit. Pohyb, fyzické herectví, tanec, cirkusové techniky, živá muzika, stejně jako výrazná výtvarná stylizace – to vše vytváří nezaměnitelnou poetiku jednotlivých inscenací.
Pro hereckou práci divadla je charakteristické hledání autentického, osobního výrazu spojováním výtvarného znaku a fyzického herectví, rytmu a muzikality.
Inscenace Věci / The Things pracuje s prvky fyzického divadla, s improvizací, živou muzikou a animací materiálů a objektů. Ač téměř beze slov, vypráví proplétající se příběhy několika postav, které se potkávají a míjejí v bezejmenném lokálu na předměstí bezejmenného města. V baru, ve kterém, ač je věčně otevřený, jen stěží dostanete svůj drink. Barman totiž, ačkoli je lokál většinou poloprázdný, má pořád něco na práci a váš drink to rozhodně není. Koneckonců, kdo by chodil do baru kvůli pití? Přišli jsme sem někoho potkat, před někým utéct, schovat se, něco najít, zapomenout, rozvzpomenout se, snít. Být sám nebo opustit samotu. Probudit se, už konečně něco udělat. Nebo hodit všechno za hlavu a pít…
Pít? Tak to budete muset chvilku počkat…
„Představení je situované do poloprázdného baru kdesi na předměstí. Město ani zemi se nám zjistit nepodařilo. V čase dnes ± 182 dní. V představení hraje 14 nebo 15 bezejmenných postav a 1 barman (také bezejmenný).
Hrajeme si s propletenci příběhů a fragmenty příběhů jednotlivých postav“, dodávají tvůrci inscenace.
Inscenace Věci vzniká pod vedením členů Divadla Continuo, kteří v práci se studenty používají poznatky výsledků dlouhodobé pedagogické spolupráce, které nabyli v rámci projektu „Spolupráce a předávání zkušeností pro vytvoření studijního programu kulturního,vzdělávacího a pedagogického centra Švestkový Dvůr“, který právě probíhá a je podpořen z Fondu Partnerství programu švýcarsko-české spolupráce. Poslední teoretické i praktické setkání probíhalo od 29.9. do 12.10. 2013.

Inscenaci Věci/ The Things mají diváci možnost vidět v České republice 4 x:
19.10.    Malovice – Švestkový dvůr, sídlo Divadla Continuo
21.10.    Praha – Divadlo Disk
23.10.    Olomouc – Divadlo na cucky
24.10.    Brno – Sokolský stadion

Fotografie k projektu ke stažení zde: http://www.uschovna.cz/zasilka/M5L8IR4HTYUS229H-FXP

Vstupenky na představení jsou k zakoupení na pokladnách divadel.
www.divadlodisk.cz, www.divadlonacucky.cz, www.buranteatr.cz

Projekt podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Jihočeský kraj a hl. m. Praha

Pro další informace, novinářské akreditace či fotografie se neváhejte obrátit na:
Zuzana Bednarčiková, Divadlo Continuo
Tel: 777 790 709 zuzana@continuo.cz   www.continuo.cz


DIVADLO CONTINUO UVEDE NOVOU LOUTKOVOU INSCENACI DEN OSMÝ 

Premiéra inscenace DEN OSMÝ – Divadlo Continuo, 27.2. Praha, Experimentální prostor NoD

17. 2. – Tisková zpráva Divadla Continuo

(Malovice, Praha / ČR) Divadlo Continuo uvádí inscenaci Den osmý, která vznikla na Švestkovém Dvoře v Malovicích, sídle Divadla Continuo.

První uvedení se chystá 22. 2. 2014 v Malovicích, další pak v rámci festivalu Malá inventura. Premiéra se uskuteční 27. 2. 2014 v Experimentálním prostoru NoD v Praze.

Práci Divadla Continuo mají každoročně možnost zhlédnout diváci jak v České republice tak i v zahraničí. Inscenace Divadla Continuo je prakticky nemožné žánrově zařadit. Pohyb, fyzické herectví, tanec, živá muzika, loutkové postupy, stejně jako výrazná výtvarná stylizace – to vše vytváří nezaměnitelnou poetiku jednotlivých inscenací.

Pro hereckou práci divadla je charakteristické hledání autentického, osobního výrazu spojováním výtvarného znaku a fyzického herectví, rytmu a muzikality.

Divadlo Continuo začíná letošní sezonu premiérou loutkového představení.

Po úspěšné loutkové inscenaci Klobouk, hvězdy, neštovice aneb Rozhovory s nenarozenými dětmi, premiérované v roce 2007, se Divadlo Continuo k loutkám letos opět vrací. Inscenace Den osmý vznikla na Švestkovém Dvoře v Malovicích pod režijním vedením uměleckého vedoucího souboru Pavla Štourače.

Inspirací pro vznik tohoto představení se staly nejstarší písemné zmínky lidské historie – fragmenty mýtů, příběhů a poezie oblasti starověkého Blízkého východu, textů Sumerů, Akkadů, Chetitů, Ugaritů či Izraelců odkazující nejen k počátkům lidské civilizace, ale i k základu, který tvoří podstatu lidského rodu, společnosti i jednotlivce bez ohledu na dobu, kulturní odlišnosti a historické pozadí. Tři příběhy o dvojznačnosti lidského bytí. O touze člověka po nesmrtelnosti a překonání pozemského údělu na jedné straně, na straně druhé o jeho trvalém podléhání nízkosti, přízemnosti, závisti, strachu a zlobě.

„Dramatizací a přetavením původních mytologických motivů vznikla inscenace spojující prvky fyzického a loutkového divadla za doprovodu živé hudby“, popisuje inscenaci Pavel Štourač, umělecký vedoucí souboru a režisér inscenace.

Inscenace spojuje loutkové postupy s fyzickým pohybovým divadlem. Živá hudba vzniká pod vedením Alessandra La Roccy. Loutky a scénografie jsou pak dílem Heleny Štouračové a Michala Puhače. Světelný design pro inscenaci vytvořil švýcarský light designer Christoph Siegenthaler, který se souborem spolupracoval již na přípravě inscenace Sousedi.

Christopher Siegenthaler je také jedním ze švýcarských expertů v rámci projektu Spolupráce a předávání zkušeností pro vytvoření studijního programu kulturního, vzdělávacího a pedagogického centra Švestkový Dvůr. Tento projekt je podpořen z Fondu Partnerství programu švýcarsko-české spolupráce. V termínu 17.2. – 21.2. 2014 proběhl jeden z posledních workshopů v rámci tohoto projektu.

Pražští diváci budou mít možnost zhlédnout představení v rámci festivalu Malá inventura 26. 2. 2014 od 16 hodin.

Oficiální premiéra se koná 27. 2. 2014 v Experimentálním prostoru NoD v Praze od 20 hodin.

Fotografie k projektu ke stažení zde: http://www.uschovna.cz/zasilka/QIKYZUZA7LC6AK69-W6G/

Vstupenky na představení 27. 2. 2014 v NoD: www.nod.roxy.cz

Projekt podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Jihočeský kraj a hl. m. Praha

Pro další informace, novinářské akreditace či fotografie se neváhejte obrátit na:

Zuzana Bednarčiková, Divadlo Continuo

Tel: 777 790 709

zuzana@continuo.cz   www.continuo.cz